وب سایت اداره کل ثبت احوال استان خراسان جنوبی

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد : صدور شناسنامه رایگان برای نوزادان با نام محمد

مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی خبر داد : صدور شناسنامه رایگان برای نوزادان با نام محمد


مدیر کل ثبت احوال خراسان جنوبی از صدور شناسنامه ی رایگان برای نوزادانی که در روز ولادت حضرت محمد (ص) متولد شده باشند و نام محمد را انتخاب نمایند در سطح استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی ، علیرضامهرآور ، مدیر کل ثبت احوال استان ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت افزود :انتخاب نام های نیکو از توصیه های موکد مجموعه ثبت احوال به والدین بوده و این مهم بر اساس روایات دینی صورت می گیرد.
وی در ادامه اشاره داشت نوزادانی که در سالروز ولادت پیامبر مکرم اسلام (ص) (در روزهای 19 و 24 آبان ماه سال جاری ) به دنیا بیایند و نام زیبای محمد را برای فرزندان خود انتخاب نموده و تا سه روز بعد از ولادت برای دریافت شناسنامه به ادارات ثبت احوال مراجعه نمایند، از پرداخت هزینه ی صدور شناسنامه نوزاد معاف خواهند بود.
مهرآور همچنین به فراوانی نام محمد اشاره کرد و بیان داشت در استان خراسان جنوبی بیش از  58 هزار نفر نام محمد و  بیش از 7500 نفر نیز نام احمد را برای فرزندان خود انتخاب نموده اند که این تعداد از ابتدای امسال 113  مورد بوده است.
گفتنی است در هفت ماهه ابتدائی سال جاری 9338 نوزاد در استان متولد شده اند که از این تعداد4768 نوزاد پسر و 4570 نوزاد دختر بوده اند.
 

آدرس صفحه :