اداره کل ثبت احوال خراسان جنوبی
اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است. مقام معظم رهبری

"ابوالفضل" و "فاطمه" نام‌های محبوب مردم خراسان جنوبی برای نوزادان

"ابوالفضل" و "فاطمه" نام‌های محبوب مردم خراسان جنوبی برای نوزادان

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی با بیان اینکه در ۶ماهه نخست امسال به‌طور متوسط در هر روز ۴۷ مورد ولادت در استان ثبت شده است گفت: در این مدت بین نام‌های انتخاب‌شده برای نوزادان «ابوالفضل» و «فاطمه» بیشترین فراوانی نام را به خود اختصاص داده است.

مجتبی فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، اظهار داشت: در 6ماهه نخست امسال در مجموع 8 هزار و 731 مورد ولادت در خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی افزود: از این تعداد 2 هزار و 440 مورد ولادت در روستاها و 6 هزار و 291 مورد ولادت در شهرهای استان بوده است.

وی بیان کرد: از 8 هزار و 731 مورد ولادت ثبت‌شده در خراسان جنوبی 4 هزار و 481 ولادت نوزاد پسر و 4 هزار و 250 ولادت نوزاد دختر بوده‌اند که این امر نشان می‌دهد در خراسان جنوبی به‌ازای هر 100 نوزاد دختر 105 نوزاد پسر متولد شده است.

فاطمی با اعلام اینکه در خراسان جنوبی در 6ماهه نخست امسال به‌طور متوسط در هر روز 47 ولادت و در هر ساعت 2 ولادت صورت گرفته است تصریح کرد: در این مدت 104 مورد دوقلوزایی نیز ثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین آمار دوقلوزایی در خراسان جنوبی مربوط به شهرستان‌های بیرجند و قاین بوده است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان جنوبی یادآور شد: بیشترین گروه سنی مادران بین گروه‌های سنی 25 تا 29 سال، سپس 30 تا 34 سال و پس از آن 20 تا 24 سال بوده است.

فاطمی به بیشترین فراوانی نام‌ها در 6ماهه نخست سال اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت ابوالفضل، امیرعلی، امیرحسین، علی و محمد بیشترین فراوانی نام در گروه پسران و فاطمه، فاطمه زهرا، زینب، زهرا و نازنین زهرا بیشترین فراوانی نام در گروه دختران را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ن

لینک خبر
تعداد بازدید : 569
زمان انتشار : 1397/07/19Power by : RAAKCMS